Ağıralioğlu ile ilgili bomba iddia: Akşener’den genel başkan yardımcılığı istedi, olumsuz yanıt alınca TBMM’de konuştu

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa’da adayı belirleme prosedürüne karşı olduğunu söylemişti.

“KEMAL BEY’İN ADAYLIĞINI DAYATMASINA İTİRAZ EDİYORUM”

“Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak formda yönetti” sözleriyle HDP’ye yüklenen Ağıralioğlu, “Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz sorunlu insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir sefer PKK’ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum” tabirlerini kullanmıştı.

“AKŞENER, AĞIRALİOĞLU’NU GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI”

TBMM’deki tabirleriyle kamuoyunda geniş yankı uyandıran YETERLİ Partili Ağıralioğlu ile ilgili olarak ortaya atılan bir argüman ise büyük ses getirdi. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazları sonrası İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Ağıralioğlu’nu geçen pazartesi günü görüşmeye çağırdığı ve “Eleştirilerine katılmıyorum. Adayımız Kılıçdaroğlu’dur. Kazanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dediği sav edildi.

“MİLLETVEKİLİ YAPILMASI PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR”

Ağıralioğlu’nun bu reaksiyon üzerine Akşener’den genel lider yardımcılığı talep ettiği ancak İYİ Parti önderinin bu talebe olumsuz cevap vermesi üzerine Meclis’te basın toplantısı düzenlediği öne sürüldü. Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz’ın tezlerine nazaran partinin, Kılıçdaroğlu ve HDP’ye yönelik kelamlarıyla gündem yaratan Ağıralioğlu’nu disipline sevk ve ihraç etmeyi düşünmediği lakin milletvekili yapılmasının da mümkün görünmediği konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir