Erdoğan seçime girmeyeceğini açıklamıştı: Oğan adaylığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta sonu açıkladığı yeni kabine, bu akşam birinci defa toplandı. Toplantı sonrası açılamalarda bulunan Erdoğan 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini işaret ederek, “Bulunduğumuz misyonları bayrak yarışı olarak gördük. Bizler de emaneti bizden sonrakilere teslim edeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın bu kelamlarının akabinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci cinsinde Cet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan ve ikinci tur seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan’dan çarpıcı bir açıklama geldi.

Haber Global’de Buket Aydın ile Yüz Yüze’nin konuğu olan Oğan, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 2028 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklana Oğan şunları söyledi:

“Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım. Bizi bugün eleştirenler yarın “haklısın” diyecektir. Ben MHP’den ihraç edildikten sonra hiçbir partiye gitmedim. O vakit AK Parti’den de CHP’den de teklif aldım. Her kezinde eleştirildim. “O partiye gideyim, bu partiye gideyim” biçiminde bir siyaset ve hayat şeklim yok. Artık niçin o vakit Cumhur İttifakı’nı destekledin diyecekler. Tarafsız kalmak bir seçenek değil. Bu türlü bir ortamda ben gelecek planlaması yapıyorum, niçin tarafsız kalayım ki?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir