Gerard Pique futbolu bırakıyor! Dikkat çeken Shakira detayı

Son devirde ismi futbol yerine özel hayatı ile sık sık gündeme gelen Barcelona’nın yıldız futbolcusu Gerard Pique, futbolseverleri şoke eden bir karar aldı.

Barcelona ile 2024 yılında sona erecek olan mukavelesini yenilemek konusunda mutabakata varamayan Pique’nin kadrodaki geleceği meçhuldü. 

YÜKSEK MAAŞI SORUN YARATMIŞTI

Uzun yıllardır Barcelona forması giyen Pique’nin yüksek maaşı ekonomik olarak güç günler geçiren Barcelona’da sorun yaratmıştı. Barcelona, yüksek maaşlı futbolcularıyla yollarını ayırıp hem genç hem de düşük maliyetli futbolcu kümesinden oluşacak bir yapılanmaya gitmeyi planlıyordu. 

Takımın maaş limitlerinde düzgünleştirmeye gitmek isteyen Barcelona’nın, mutabakat sağlayamadığı futbolcuların ise kontratlarını feshedeceği sav ediliyordu.

“İSTERSENİZ GİDERİM” DEMİŞTİ

Barcelona’nın geleceği için bir mahzur teşkil etmeyeceğini ve kulüp isterse gruptan ayrılacağını daha evvel söyleyen Gerard Pique, geçtiğimiz yaz Katalan takımı ile maaşında indirim konusu için oturduğu pazarlık masasından muahede sağlamadan kalmıştı.

Barcelona’nın altyapısından yetişen 35 yaşındaki futbolcu, 2008 yılından bu yana Katalan devinin formasını giyiyordu. Pique, Barcelona mesleğinde toplam 30 kupa kazandı.

KARARINI RESMEN DUYURDU

Yaşanan gelişmeler sonrası Pique, beklenmedik bir biçimde emeklilik kararı aldı. Toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntü ile emeklilik kararını duyuran Pique, Cumartesi günü oynanacak olan Barcelona-Almeria maçının akabinde futbolu bırakacağını açıkladı.

SON MAÇINA ÇIKACAK

Tecrübeli stoper paylaşımında, şu tabirleri kullandı: “Cumartesi günü Barcelona – Almeira maçı, Camp Nou’daki son maçım olacak. Barcelona, bana her şeyi verdi. Culers, siz, bana her şeyi verdiniz. Her vakit, Barcelona’dan sonra mesleğimde öteki bir ekibin olmayacağını söyledim. Ve bu bu türlü de olacak. Cumartesi günü, Camp Nou’daki son maçıma çıkacağım.”

SHAKİRA’YLA SIKINTILAR YAŞADI

Futbol dünyasının Barcelonalı yıldız ismi Gerard Pique, 12 yıllık beraberliğin akabinde geçtiğimiz haziran ayında ünlü müzikçi Shakira’yla ayrılmıştı. Boşanma sürecine giren çiftle ilgili son olarak bir tez daha ortaya atılmıştı. Kimi kaynaklara nazaran; Pique, Shakira’nın mesleksel mesleği boyunca kazandığı 12 tane Grammy’yi elinde rehin tutuyor. Nedeniyse çocuklarının velayeti… Kolombiyalı ünlü müzikçi, bu mükafatların kendisine geri verilmesini istediği halde Pique’nin bu talebi görmezden geldiği biliniyor.

FORMASINDA İSMİ YAZABİLİRDİ

Forma göğüs sponsorluğu için Spotify ile muahedeye varan Barcelona, dünyaca ünlü müzikçilerle bir seferlik forma sponsorluğu muahedeleri yaparken, bu durum sürpriz bir gelişmeyi beraberinde getirmiş, Katalan takımı El Clasico’da ünlü müzikçi Drake’nin logosunu kullanmıştı.

Bu gelişmenini akabinde Barcelona’nın Pique’nin ayrılık yaşadığı eski hayat arkadaşı Shakira ile de benzeri bir muahedeye varabileceği savı gündemi sarsmıştı. Bu karar ile bu ihtimal gerçekleşsse bile Pique, üzerinde Shakira yazan Barcelona formasını giymeyecek.

BİR DÖNEM SONA ERİYOR

Barcelona ile bugüne kadar 615 maça çıkan ve 53 gol katkısı sağlayan Pique bu periyotta kadrosuyla birlikte; 3 Şampiyonlar Ligi, 3 Kulüpler Dünya Kupası, 8 LaLiga, 3 UEFA Muhteşem Kupa, 7 Copa Del Rey ve 6 İspanya Muhteşem Kupası kazanmayı başarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir