Ramazan’ın tadı Sakarya’da güzel

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ı yeniden renkli ve heyecanlı bir atmosferde karşıladı. Her Ramazan’da vatandaşlarla yan yana olan, birbirinden keyifli buluşmalar gerçekleştiren Büyükşehir, platformunu tekrar AKM önünde kurdu. Burada açılan klasik Kitap Sokağı’nda mübarek ayın huzuru, yıllardır olduğu üzere yaşanmaya başladı.

ÇOCUKLARA CÜMBÜŞ DOLU GECE

Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın Ramazan Takvimi’ni başlattığı sokakta birinci gün rengarenk imgeler ortaya çıktı. Mübarek ayın birinci gününde gerçekleştirilen programda ise meddah gösterişi ile Karagöz-Hacivat gölge oyunu miniklerle buluştu. Sokağı ziyaret eden yüzlerce çocuk cümbüşle dolu bir gece geçirdi.

RAMAZAN BOYUNCA RENKLİ ETKİNLİKLER

Kitap Sokağı’nda Ramazan boyunca tasavvuf müziğinden semazen şovlarına, konserlerden müsabakalara, Karagöz Hacivat’tan Kur’an-ı Kerim Tilavetine kadar birçok aktiflik fiyatsız olarak Sakaryalılarla buluşacak. Bu sokak, 7’den 70’e tüm sanat, cümbüş ve tasavvuf dostu tüm vatandaşlara hitap ediyor.

MÜBAREK AYIN RUHU

Ramazan ayının ruhunu yaşamak, hazzına ulaşmak için hassas dokunuşlar yapan Büyükşehir, birlik ve beraberlik iklimini bu sokakta yaşatıyor. Programlar iftardan çabucak evvel başlayarak gece yarısına kadar devam ediyor.

TÜM SAKARYA RAMAZAN SOKAĞI’NA

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizle kültür, sanat ve müzik dolu akşamlarda bir ortaya geliyoruz. Ramazan’da birbirinden hoş aktifliklerin yer alacağı Ramazan Sokağı’mızda birinci günü geride bıraktık. Bu sokakta sanat hayat buluyor, yüzlerce usta kalemden binlerce eser Sakaryalılara sunuluyor. Tüm Sakarya’yı bekliyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir