Singapur, Covid-19 ile mücadele için 50 milyar dolardan fazla harcadı

Singapur’un Maliyeden Sorumlu İkinci Bakanı Indranee Rajah, Parlamentoda yaptığı açıklamada, Singapur’un son iki yılda Covid-19 salgınıyla gayret için 72,3 milyar Singapur doları (51,3 milyar dolar) harcadığını söyledi.

Söz konusu fiyatın 13,4 milyar Singapur doları (yaklaşık 9,5 milyar dolar) halk sıhhati tedbirlerine harcanırken, 50,6 milyar Singapur doları (35 milyar 871 milyon dolar) emekçilere ve işletmelere yardımcı olmak için, 8,3 milyar Singapur doları (5 milyar 884 milyon dolar) ise hane halkı ve toplumsal takviye için kullanıldı.

Indranee, harcanan ölçünün hükümetin daha evvel taahhüt ettiği 100 milyar Singapur doları (70 milyar 902 milyon dolar) fiyatındaki takviye paketinin altında kaldığını tabir etti.

Maliye Bakanlığının Covid-19 tecrübesinden ve Sayıştayın raporundan yola çıkarak dersler çıkardığını belirten Indranee, denetim tedbirlerinin gelecekteki acil durumlar için uygun olduğundan emin olmak üzere satın alma, mukavele idaresi ve ödeme ile ilgili yönergelerin gözden geçirildiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir